Honor roll

Belpre Elementary School

Belpre Elementary School honor roll for the second nine-week grading period of the 2017/2018 school year:

Master: 4.0

Scholar: 3.5-3.99

First grade:

Master: Andrew Albee, Destiny Arpin, Mercedes Ball, Bryce Bowman, Gracie Butcher, Tyler Delancy, Shaelinn Dellinger, Nolan Guile, Daniella Hall, Brayten Hamrick, Kameron Hare, Emma Henry, Jahvid Lincoln, Ashlyn Madison, Landon McCrady, Claira Miller, Samantha Morris, Logan Norman, Caitlynn Offenberger, Zeke Orcutt, Bryleigh Pickens, Heidi Radabaugh, Nolan Rodgers, Emily Schenkel, Blake Sprague, Chase Ullman, Aubry Whipkey.

Scholar: Balee Bland, Gabriella Campbell, Neveah Carson, Karter Fry, Bailey Gruber, Ian Haynes, Abigail Klingler, Riley Pierce, Kingston Sealey, Gavin Snyder, Jimmie Staats, Lydia Stevens, Addison Stutler, Cora Thomas, Lola Westbrook.

Second grade:

Master: Violet Bevins, Owen Bucy, Bryleigh Burton, Anderson Copen, Izek Daugherty, Keytree Dillon-Fountaine, Colten Gibbs, Alexis Gruber, Ellie Hill, Duncan Hunt, Leham Lincoln, Bella Metz, Callie Nelson, Jackson Perdue, Chloe Pingston, Nikhol Salyer, Krislyn Shutts, Ayden Thomas, Mycajah Thompson.

Scholar: Monica Bailey, Kayden Cleveland, Urijah Crites, Warren Davis, Preston Foss, Toby Givens, Alexis Godfrey, Keleigh Greiner, Zoey Holdren, Lawrence Hutchinson, Jada Johnson, Logan Kimble, Declan Leftridge, Nikolai Moore, Kaitlyn Nutter, Adalynn Schoelkopf, Jenna Taylor, Brooklyn Thompson, Katelynn Whitt, Gunner Willis, Domanic Zrinyi.

Third grade:

Master: Gracie Bills, Chloe Brumbaugh, Megan Carmichael, Lyfe Currie, Connor Doebereiner, Lila Dugan, Karter Greathouse, Ethan Greene, Abigail Greiner, Owen Kirby, Rhodes Mason, Alex Parker, Sara Richmond, Wyatt Ross, Lena Stutzman, Finan Warren, Haven Whitehouse.

Scholar: Khloe Cooper, Jayden Francis, Jayden Gibbs, Madison Lauer, Joshua Leasure, Sophia Miller, Johnathan Rexroad, Nathaniel Tippie.

Fourth grade:

Master: Isabel Brooker, Erin Griswold, Kendra Hescht, Jase Kapple, Dalton Lemon, Keegan Marsh, Grant Morris, Patience Mullen, Isabelle Packard, Rozalyn Quattlebaum.

Scholar: Natalia Bee, Mariah Bledsoe, Luke Bowman, Kaylea Boyd, Jayden Casto, Melanie Coria, Landon Davis, Dharma Dillon-Fountaine, Alivia Harrington, Elizabeth Morrison, Hayden Nichols, Maxwell Parker, Joseph Sams, Cayden Smith, Kennedy Stevens, Addison Stout, Carsten Thomas, Riley White.

Fifth grade:

Master: Summer Colvin, Christopher Copen, Nicholis Cressey, Morgan McCartney, John Miller, Carson Moore, Carter Norman, Hanna Richmond, Kurtis Whitlatch, Samarra Wolfe, Jasmine Wright.

Scholar: Makayla Carmichael, Macy Collins, Avery George, Abigail Hinton, Baleigh Holbert, Gracie Ice, Lucas Jobes, Sadie Ketterman, Kurtis Lemon, Brianna Marshall, Evan Matheny, Chaytan McCoy, Allison Mullins, Destiny Partlow, Samuel Perdue, Anna Sampson, Eric Sinnett, Avery Varner.

Sixth grade:

Master: Aaliyah Barnhart, Michael Church, Conner Elder, Alexander Mason, Matthew Rasmussen, Blake Rodgers, Evan Williamson.

Scholar: Preston Barnhart, Hunter Burwell, Brooke Cline, Kearsten Cockerham, Luke Coyner, Sopia Dubois, Makenna Gainer-Huss, Helena Hardy, Cody Hess, Brody Holland, Blaine Keller, Paige Lockhart, Josie Maze, Anthony Sampson, Trenton Tomlinson, Kelsi VanFossen, Corey Wotring.

COMMENTS