Honor roll

Marietta High School honor roll for the second nine-week grading period:

Principal’s list, 4.0

Grade 9: Emily Bichard, Adam Coil, Piper Halliday, Mohamed Ismail, Gretchen Lankford, Cecelia Minard, Haylee Morgan, Ciara Space, Lydia Stein, Ethan Young.

Grade 10: Katelyn Cline, Seneca Craven, Jackson Macatol, Ella Rockhold, Rachel Schofield, Jackson Wesel, Natilia Wright.

Grade 11: Summer Athey, Natalie Brooks, Taylar Goddard, Emily Hall, Brookelyn Heiss, Wyatt Heiss, Lyndsey Marshall, Madalyn Moore, Kennedy Schuck, Vanessa Wilson, Victoria Wojcik.

Grade 12: Brent Armor, Meredith Coil, Ian Coleman, Grace Crosby, Eric DeLong, Elena Donnelly, Madeline Hawkins, Riley Hearing, David Hensler, Jared McElroy, Lacy McMaster, Tess Poulson, Jacob Reynolds, Aryn Robinson, Caleb Sargent, Jonathan Ullman, Jessica Warner.

High Academic Achievement, 3.5 to 3.99

Grade 9: Garrett Becker, Abby Benton, Ashton Binegar, Bayley Campbell, Isabella Freimann, Samuel Gottfried, Nondyce Gulick, Addison Herb, Adilyn Hill, Addie Huffman, Josephine Jeffers, Tage Kesterson, Ava Limegrover, Anastasia Nicholas, Shakur Norris, Marie Rauch, Rachael Rhodes, Christopher Ritchie, Jacob Schafer, Madelyn Scharff, Taylor Schlicher, Courtney Schuck, Gage Setterstrom, Patricia Sibulo, Jaellyn Taitt, Emmett Tobius, John Wharff, Ethan Wilson, Ava Wright, Sydney Wright.

Grade 10: Gian Pamela Amoranto, Sage Austin, Emily Blevins, Isaiah Burkhart, Alexus Carpenter, Emma Clark, Jessica Cline, Kaitlyn Clovis, Kayla DeVaughn, Craven Eddy, Jonathan Elliott, Cade Gandor, Ahni Geogerian, Gabriella Grabow, Emma Grammer, Justin Hartley, Lacey Hays, Audrey Hearing, Garrett Herb, Bella Hughes, Victoria Humphrey, Tanner Hurst, Nicholas Kelsey, Ava Lesher, Kya Lindsey, Reagan Loeber, Julie Lucas, Elisa Masselli, Trenton McCabe, Kaitlyn McClead, Madilyn McKitrick, Alyssa Myers, Joel Neville, Eliana Paintiff, Maria Pfaff, Karlie Rainer, Carli Robertson, Levi Robinson, Katelyn Roser, Meredith Saboley, Kristin Schofield, Nicholas-James Simon, Lauryn Simpson, Blake Villers, Sydney Westbrook, Mason Wittekind, Abigail Worstell, Betsy Wriston, Lucas Young, Reagan Zimmerman, Samantha Zumwalde.

Grade 11: Grace Arnold, Nathan Bennett, Trevor Brawley, Baylee Brown, Devin Bules, Max Cogswell, Morgan Connolly, Caitlyn Corpman, Jozi Covey, Derek Duckworth, Bradley Gentry, Margaret Gottfried, Emily Hartline, Tyler Hartline, Allison Hiser, Tia Jarvis, Adelaide Kerenick, Azelyn Kerenick, Benjamin Lawson, Nadine Mosh Lee-Oliver, Kyleigh Lewis, Gabriela Martinez, Ryan May, Ethan McAtee, Maiya Miller, Cole Milligan, Lexie Mullen, Torrance Nonnenmacher, Austin Offenberger, Brandon Plaugher, Griffin Setterstrom, Alexander Temesvary, Spencer Tenney, Tulasii Thayaparan, Nicholas Tillas, Abigail Turner, Fredley Tynan, Alyssa Vandale, Alexandra Watlington, Hunter Welch, Bailey Young.

Grade 12: Renee Austin, Samuel Bartlett, Alex Bauerbach, Robert Billingsley, Isabella Brown, Aura Bruce, Henry Burton, Austyn Chen, Jade Deems, John Diehl, Collin Doughty, Colton Eddy, Cameron Felix, Cormac Frank-Collins, Jacob Freeland, Makayla Frye, Trenton Gandor, Maxwell Garrison, Simone Geogerian, Eleana Goddard, Gabrielle Graham, Luisa Guimaraes, Nathan Hawkins, Haley Howell, Hunter Hutchison, Katie Kuchler, Allison Lisk, Cody Lisk, Zachery Mallett, Matthew Martin, Nathaniel Matthews, Madeline McKitrick, Maxwell Miller, Noah Moretto, Devon Moss, William Mullen, Sara Nau, Mandy Offenberger, Leanne Omietanski, Carla Prescher, Laura Rauch, Audrey Reede, John Rudie, Luke Schlicher, Ashley Schultheis, Audrey Smith, Marisa Smith, Zoeyanna Solove, August Thompson, William Thompson, Tyler Warner, Madison Whittle, Eden Wisenburg, Aryanna Wood, Caleb Young.

Honor roll, 3.0 to 3.49

Grade 9: Morgan Altenburger, Nathan Best, Kesselyn Bigley, John Bricker, Kaitlyn Brindle, Carolyn Broughton, Laurel DesMarteau, Liliana Ditchendorf, Reece Gerber, James Goddard, Kaitlin Haessly, Paige Hartley, Brianna Hartshorn, Jarrahlynn Holshu, Molly Ketchum, Katherine Korodi, Zachary Kroniser, Aleczander Lake, Tori Lewis, Ally Mack, Matteo Malchiodi, Logan Marshall, Joshua Martin, Cameron Miller Katelynn Morrison, Chase Myers, Isabelle Myers, Vivian Myers, Austin Pastorcich, Raygan Rader, Zane Ree, Alexandra Reese, Hannah Reynolds, Jonathan Robinson, Viktori Schilling, Lakyn Secrest, Madison Shuman, Cameron Sillaman, Haley Spanner, Margaret Starkey, Braden Talbott, Drew Taylor, Benjamin Thompson, Alexander Turner Camacho, Isaac Warner, McKenzie Warrener, Makayla Welch, Grayer Woods.

Grade 10: Corbin Alkire, Tesla Antill, Emily Baldwin, Haley Betzing, Grace Brookover, William Casteel, Benjamin Cline, Jacob Cline, Hayden Constable, Jacob Craven, Kaleigh Davis, Guillermo Del Rio Gonzalez, James Demster, Payten Dye, Kendra Erb, Sean Fournier, Chad Gemmer, Jackson Graham, Jade Graham, Dylan Grayson, Brianna Greene, Elyza Hall, Oscar Hampton, Lindsey Hartline, Madisyn Heiss, Eva Herb, Mackenzie Hess, Holly Hill, Ellery Hollister, William Holschuh, Averi Houck, Cassandra Jarvis, Macy Kendall, Nathan Kephart, Andrea Kingry, Hannah Kroft, Madison Lee, Rylee Lee, Breanna Lewis, Jason Martin, Cailin McCracken, Laken McMaster, Jillian Middleton, Dakota Miller, Jayden Ransom, Hayden Reed, Jarred Richards, Joshuah Sandford, Haleigh Seevers, Dalton Smith, Ashley Stewart, Katie Swaney, Justin Thompson, Jasmin Wagner.

Grade 11: Dylan Beardmore, Meadow Benton, Jack Buffington, Christian DesMarteau, Carly Getter, Abigail Hanes, Ginger Hart, Spencer Haught, Breanna Hesson, Megan Hively, Bayden Hoblitzell, Abigail Ketchum, Keoceana King, Kyra Lipscomb, Meadow McCarthy, Hailey Moore, Shelley Moore, Alexis Nicholas, Logan Pollard, Braden Schaeffer, Eleanor Smith, Tanner Stack, Julianna Verkade, Katelynne Waterman, Jodan Weber, Austin Witukey.

Grade 12: Levi Antil, Anthony Avendano, Sierra D Becker, Megan Blair, Halie Blauser, Jermaine Burke, Daniel Copenhaver, Alexis Dalrymple, Caleigh Doan, Karsen Dye, Matthew Earley, John Estes, Madison Gault, Grace Grammer, Zachary Henry, Gage Herb, Keagan Hughes, Kacie Huston, Donald Kelly, Dalton Kennon, Tesia Kephart, Maddie Lankford, Elizabeth Lehman, Tiffany Marshall, Morgan Newbrough, Alissha Newlon, Kendra Newlon, Dhruv Patel, Maxwell Schafer, Caleb Scharff, Bridge Scott, Alicen Teer, Austin Treadway, Dominic Vanfossen, Richard Waugh, Sierra Yannitell.

COMMENTS