Warren School District honor rolls – third grading period

Barlow Vincent

Principal’s list

Fourth grade: Nikolas Cameron, Benjamin Goodman, Nicole Hennes, Brayden Hurley, Sarah Markley, Derek McAfee, Dennis Pettey, Cassie Reynolds, Brayden Sallee, Kara Sampson, Collin Welsh, Isaac Whipkey, Molly Young.

Fifth grade: Danielle Coe, Hunter Dearth, Holly Nichols, Justin Pate, Millie Ryan, Victoria Smith.

Sixth grade: Makayla Aiken, Caspen Ford, Lindsey James, Sara Rowland, Sierra Sinclair.

Seventh grade: Abbagayle Bailey, Eleanore Baker, Nathaniel Banks, Austin Barta, Rachel Baumgard, Erin Bogard, Casey Brague, Logan Brown, McKenzie Cameron, Michael Christian, Jason Clark, Ty Ellenwood, Bailey Gentile, Matthew Goodman, Jenna Haffner, Bailey Harlow, William Heft, Bryce Heitman, Liam Kellar, Leah Lupardus, Emilie Mallett, Noah Nichols, Trevor Pettey, Baileigh Reynolds, Joshua Rice, Cullen Tefft, Brooke Tipton, Kaylee Ullman, Lexa Wallace, Abigail Werry.

Eighth grade: Peton Bowe, Matthew Dugan, Braden Heitman, Margaret Kemp, Kaitlyn Liston, Shelby Lofty, Hope Murdock, Justin Reynolds, Adrianna Sevy, Matthew Smith, Elliott Ullman, Sydney VanNoy, Elisabeth Williams.

Honor roll

Fourth grade: Ana Dailey, Caleb Davis, Lakyn Ellenwood, Grace Erlwein, Max Jessee, Madison Kemp, Hannah McClain, Brennan Perdue, Sierra Stanley, Jayden VanNoy, Brayden VanOster, Andrew Vincent, Hunter Vincent, Kody Wells, Rebecca Williams, Joshua Yost.

Fifth grade: Akasha DeLancy, Shane Gardner, Curstin Giffin, Wyatt Grayson, Bellah Haga, Dalton Higgins, Dylan Keife, Alex Lorenz, Bradyen McConnell, Brady Rhodes, Jaidyn Sephfus, Alan Sullivan, Kurt Taylor, Joshua Welsch, Allison Werry.

Sixth grade: Emelia Bowe, Elizabeth Burdiss, Molly Grayson, Cassandra Hennes, Jenna Walters.

Seventh grade: Lexus Bibbee, Amy Brookhart, Kylie Corbitt, Keelee Gorham, Brayden Hanes, Victoria Lewis, Holly McCoy, Steven Owens, Devan Robinson, Emily Snyder, Madelyn Wray, Morgan Young.

Eighth grade: Dylan Douglass, Kyler Gardner, Rebecca Gilliland, Jared Hall, Tessa Kemp, Molly McCutcheon, Ethan Walker.

Merit roll

Fourth grade: Wyatt Allman, Kyleigh Barnum, Cadince Bibbee, Gabriel Bookman, Hunter Hanes, Kelly Jackson, Haley McClain, Carly McCutcheon, Damian Moten, Alysa Pinkerton, Austin Reed, Zarah Strahler, Alyssa Walker.

Fifth grade: Savannah Banks, Jacob Baumgard, Kenneth Blind, Hailey Chesser, Joel Chevalier, Victoria Clatworthy, Jazzlyn Day, Randall Elder, McKenzie Fenton, Katelyne Ferguson, Cierra Fulton, Gwen Gilliland, Bailor Henry, Randall Hupp, Peyten Kellar, Michalina Love, Alexander Mercer, Brady Miller, Alex Modesitt, Hayden Murdoch, James O’Neill, Brileigh Pahl, Khylan Plants, Devanne Reynolds, Owen Richardson, Mason Skidmore, Matti Skidmore, Taylor Sloan, Jacob Welch.

Sixth grade: Zane Aiken, Jacob Bradshaw, Abby Gilliland, Myah Husted, Adam Jensen, Bailey Johnson, Jasmine McWilliams, Tabitha McWilliams, Jacob Nelson, Gregory Pike, Araya Powell, Brianna Rogers, Philip Sammons, Kenady Sams, Jacob Smith.

Seventh grade: Clayton Allman, Dylan Anderson, Breenan Beall, Sydney Brown, Lawayne Clements, Patrick Davis, Tanner Fox, Jaden Hale, Jacob Jensen, Kaitlyn Kennedy, Kaeden King, Isaiah Kitts, Bryce Knost, Sandra Leonard, McKayla McClain, Thomas O’Neill, Michael Randolph, Andrew Rauch, Ciara Roberts, Allison Roddy, Trenton Sayre, Evan Schob, Virginia Sheff, Brierra Shoup, Saxon Smith, Albert Spencer, Gabrial Venham, Josie Wellspring, Gage Wriston.

Eighth grade: Katelyn Chesser, Taryn Conley, Marisa Deuley, Brien Dye, Ethan Fouty, Tyrell Fox, Joshua Galland, Ellen Gill, Avery Grayson, Ronald Hill, Joshua Huffman, Connor Hurley, Emily Jackson, Luke Jessee, Lakia Johnson, Alec Mallett, Terri Meade, Matthew Modesitt, Bailey Null, Logan Renner, Kayla Snider, Ashton Suprano, Kendell Ullmann, Cody Venham, Nicholas Ward, Dakota Welsh, Alyssa Wilson, Aubriona Wittekind, Tanner Wriston.

Little Hocking School

Principal’s list

Fourth grade: Lily Herriott, Keryn Hollis, Lydia Johnson, Andrew Knapp, Brooke Miller, Jacob Smeeks.

Fifth grade: Matthew Belcher, Reed Collins, Emily Knotts, Garrett Lamb.

Sixth grade: Brett Gandee, Pearl Herriott, Brooke Holdren, Zoe Miller, Sami Shupe.

Seventh grade: Jacob Herriott, Logan O’Donnell.

Eighth grade: Trey Frazee, Katie Newlen, Cole Riffle, Hannah Wells, Garrett Whitehair.

Honor roll

Fourth grade: Alia Farshad, Lewis Guinn, Jessica Hammond, Austin Holdren, Hayden Pelletier, Abbie Smith, Baylee Vaughn, Jhalil Wright.

Fifth grade: Aubrionna Abbott, Anna Crum, Joshua French, Evan Gandee, Kayla Harnage, Brylee Jones, Carlee Lehman.

Sixth grade: Natasha Berga, Evan Byrd, Sydney Compston, Caden Eddy, Matthew Eickert, Nicole Floyd, Joseph Greenwalt, Bethany Holstein, Ryan Kerns, Abby Lott, Baili Matheny, Jayden McAtee, Dylan Place, Bethany Rohr, Mya Smith, Zane Stackpole.

Seventh grade: Lacey Atherton, Daisy Baker, Abigail Hannah, Bryar Powell, Christian Smith, Raquel Thatcher, Taylor Vickers.

Eighth grade: Vivian Bayles, Ben Krugman, Madison Nutter.

Merit roll

Fourth grade: Payten Atkinson, David Berga, Gabriella Bortell, Stefania DeMetro, Kaylee Hafer, Heather Hamrick, Coleman Lemon, Hannah McElfresh, MacKenzie Nelson, Jordan Radabaugh, Danyele Riggs, David Shaffer, Macie Smith, Jacob Stealey, Waylon Thatcher.

Fifth grade: Hunter Adams, Seth Dennis, Allison Florence, Isaiah Hall, Maegan Hall, Christopher Hicks, Corey McKnight, Andrea Place, Chance Weihl.

Sixth grade: Devin Aufdenkampe, Braydon Duty, Cole Hammond, Natalie Hopkins, Jacob Hunt, Ethan Lindsey-Abellan, Jessica Mosier, Calab Scott, Haileigh Trudo, Kaitlin Walraven.

Seventh grade: Samantha Banziger, Matthew Gossett, Kiron Howell, Kayleigh Hutchinson, George Jeffers, Sophie Knapp, Maura Linthicum, Hailee McElfresh, Clay Miller, Garrett Miller, Maddisen Mills, Madison Needs, Aden Offenberger, Jay Pennell, Michael Phelps, Ashley Shaffer, Gracie Ward, Emily Wiseman, Macy Wright.

Eighth grade: Blaire Allman, Logan Ball, Caitlyn Burroughs, Jared Cogar, Joseph Hannah, Skyler Hayes, Kassidy Johnson, Daelon O’Connor, Justin Radabaugh, Hayden Thatcher, Bailey Welch.

Warren Elementary

Principal’s list

Fourth grade: Amory Bryan, Madison Cumberledge, Leah Jeffers, Ein Leonard, Liam Peckens, Addison Stormens.

Fifth grade: Shallyn Bradford, Mary Estes, Hallie Northrop, Haley Sloter, McCaylee Southall, Tyler Thompson.

Sixth grade: Justin Lough, Thomas Miller, Emilee Neville, Nathan Ritchie, Westin Ritchie.

Seventh grade: Diamond Decker, Madison Miller, David Sloter.

Eighth grade: Cassandra Cordy, Devyn Latture, Alexis Palmer.

Honor roll

Fourth grade: Bishop Blakenship, Aurora Boothby, Ashlynn Dinnin, Mallory Lough, Grace Matheny, Mason Ragan.

Fifth grade: Olivia Alloway, Abby Bauseman, Jonathan Colvin, Karlee Duffey, Tiernan Kampmeier, Matthew Rauch, Regan Wright, Philip Yorgason.

Sixth grade: Lacey Cline, Ashley Farnsworth, Makayla Muntz, Sommer Saboley, Emmaline Stormes, Morgan Tucker, Jared Whytsell, Nathaniel Wigal.

Seventh grade: Mary Yorgason.

Eighth grade: Trent Anthony.

Merit roll

Fourth grade: Austin Allen, Alex Archer, Danyl Billy, Phoebe Blankenship, Gracee Goodwin, Logan Maze, Parker Myers, Brody Rauch, Isaiah Sanders, Alyssa Sharp, Tyler Sisson, Brailie Strahler.

Fifth grade: Taylor Appleby, Alexandra Armann, Cullen Bunner, Miranda Burton, Austin Carpenter, Brayden Gerber, CheyAnne Hart, Lily Hart, Olivia Hesson, Harlee Huntsman, Savannah Jarvis, Sidney Marshall, Kaden Messenger, Tristan Miller, Gavin Ott, Landon Roberts, Jack Sears, LeeAnn Skeen, Laura Wagner.

Sixth grade: Sierah Caldwell, Kyra Gaughan, Breanne Hawes, Gavin Hilliard, Levi Johnson, Marshall Jones-Stewart V, Jeremy Lee, Jaelyn Ludwig, Devin Winstanley, Thomas Wussick.

Seventh grade: Faith Burns, Marcus Ingram, Cullen Martin, Madison McKenzie, Demetria Mims, Grace Misel, Brady Nicewarner, Summer Vaughn.

Eighth grade: Sydney Benson, Aura Bruce, Scott Cunningham, Ryan Nickoson, Konrad Stolpa.

Warren High School

Principal’s list

Ninth grade: Caroline Burkhardt, Cameron Cantley, Lindsey Colvin, Joel Corbitt, Kyler Decker, Katherine Macchia, Jane Mahan, Kaylee Pate, Elizabeth Wigal.

Tenth grade: Raeli Barnes, Kaley Boley, Alivia Frazier, Seth Hall, Matthew Hartline, Lindsay Joy, Maggie McCutcheon, Halee McPherson, Matthew Neehouse, Mason Pilkey, Benjamin Rominske, Zachary Rominske, Marlee Stollar, Emma Yabs.

Eleventh grade: Janelle Barth, Victoria Buzzard, Sarah Cornelius, Ashley Dowler, Hannah Dugan, Ashley Edgell, Joel Estes, Samuel Goodman, Kristen Gray, Megan Haffner, Christin Howell, Lauren Huffman, Kathryn Kemp, Evan Kidder, Natalie Knowlton, Benjamin Koch, Maria Martinez-Alfaya, Madison Mueller, Logan Reynolds, Meghan Rice, Cole Wigal.

Twelfth grade: Gillian Amrine, Tristan Blackwell, Alexis Blake, Sierra Cardiff, Coleman Chamarro, Amanda Davis, Cody Dobbs, James Estes, Laura Foster, Amanda Gardner, Braxton Harter, Kendra Lynch, Wyatt Lynch, Julia Misel, Alison Morey, Jessica Morrow, Corey Newlen, Emily Northrop, Marissa O’Callaghan, Sarah Proctor, Taryn Schilling, Aaron Sealey, Molly Simich, Morgan Smith, McKenzie Stauffer, Mariah Stollar, Tyler Welch, Levi Wentz, Trenton White, Ellen Williams.

Honor roll

Ninth grade: Rachel Beardsley, William Christian, Taylor Cross, Bryce Gandee, Wyatt Grose, Carly Haffner, Lydia James, Molly Leach, Stephanie McAfee, Alexander Mills, Kimberly Stanley, Josianna Sullivan, LaKota Vandine, Jared Warfield, Sarah Wynn.

Tenth grade: Katlyn Coffman, Lara Eksi, Jacqueline Cierra Hall, Adrienne Lang, Cole Miller, Hannah Saho, Turner Schilling, Christopher Stephens, Christopher Thrasher, Cole Welch, Stuart Yorgason.

Eleventh grade: Devon Anderson, Laykin Beardsley, Sydney Brague, Kelsey Cheuvront, Alexis Coffman, Carsyn Cunningham, Brandon Dowler, Andrew Farnsworth, Rebecca Farr, Erin Hukill, Jane Kubala, Rebecca Lambert, Shanna Meek, Hunter Murdock, Tyler Schwendeman, Lexie Sydenstricker.

Twelfth grade: Kayla Bartmess, Emily Brannan, Christan Ettinger, Evan French, Justin Hill, Lucy Hunter, Timothy Kinker, Ashley Martin, Carly Matheny, Alexander Miller, Natalie O’Dell, Jacob Powell, Taylor Sampson, Lance Schafer.

Merit roll

Ninth grade: Arizzona Albright, Emma Bailey, Savannah Bailey, Andrew Banziger, Emily Brannon, Taylor Chapman, Jada Croston, Kaleb Deem, Kyler Dennis, Bishop Ford, Kendrick Foreman, Charles Fox, Shaelynne Funk, Amber Gardner, Lauren Gardner, Brody Gilliand, Gabriella Hamrick, Maxwell Hapney, Kinley Hardman, Troy Hardman, Mikayla Heiss, Aubrey Henry, Jillian Hopkins, Alec Ingram, Megan Jacobsen, Joshua Jankauskas, Alexandria Johnson, Adam Kehl, Alan Kirkpatrick, Grace Knapp, Katelynn Knowlton, Nathan Lewis, Nathan Long, Jordan McClung, Vanessa Muntz, Elizabeth Phelps, Tanner Proctor, Kaleenia Quartermaine, Jacob Rake, Mariah Rexroad, Tyler Rogers, Michael Rowland, Sarah Saho, Hydia Shank, Kateelynn Stalnaker, Zoey Strahler, Grace Stutler, Emily Walker, Sandra Wells, Chase Welsh, Samuel Young.

Tength grade: Ladonya Arnold, Ethan Aufdenkampe, Nathaniel Bailey, Ryan Ball, Kaci Barth, Annastasia Best, Audrey Bowe, Devon Bowling, Joshua Brookhart, Lisa Burdine, Brad Burns, Derrick Chesser, Levi Childers, Kayla Clark, Zachary Clegg, Kyondra Clements, Trevor Cochran, Jacob Davis, Alexis Dearth, Brittany Dobbs, Trenton Fought, Sierra Glazier, Abigail Grayson, Rachel Grogg, Autumn Heddleston, Hannah Heft, Austin Hopkins, Alyssa Huntsman, Justus Johnson, Tayla Kemp, Allyssa Kern, Kinnedy Kuhn, Katherine Lerch, Evan Lynch, Roman Miller, Dennis O’Callaghan, Casee Ontko, Marissa Owens, Thomas Pennell, Autumn Roddy, Monte Rowland, Kate Ryan, John Sammons, Anzely Schenz, Brendan Seeburger, David Smith, Zachary Sullivan, Lynsie Sydenstricker, Vadalyn Taylor, Duncan Watson, Megan Weekley, Kyle Wells, Parker Williams.

Eleventh grade: Ellen Betkoski, Olivia Bonnette, Chase Brundige, Brittney Christy, Abigail Cogar, Lauren Cunningham, Andrew Fisher, Becca Giffin, Eric Hackathorn, Emily Hanlon, Andrew Henthorn, Kaitlin Krugman, Madison Mallett, Aaron Mazurkiewicz, Erin McDonald, Wyatt Metz, Myranda Nelson, Mason Renner, Hayden Smith, Andrew Spencer, Madison Staley, Savannah Thompson, Jacob Wagner, Collin Welch, Marcus Wittekind.

Twelfth grade: Taylor Arnold, Erin Bernardo, Jacob Burroughs, Marshal Church, Connor Cisler, Mark Cline, Kyle Conley, Brogan Davis, Andrew Drayer, John Farr, Zoe Funk, Rachel Hawkins, Garrett Kennedy, Austin Klintworth, Malakai Lowe, Sheldon McCoy, Kyle Ollom, Ryan Osborne, Reece Patton, Ryan Potter, Olivia Ray, Alexander Rexroad, David Ryan, Autumn Sauer, Jacob Self, Jessica Shaw, Gunnar Smith, Levi Thornberry, Brittany Tipton, Dakota Wentz, Lucas Wigal, Kirstin Williams, Kari Wilson, Robert Wiseman, Meagn Yerex, Peyton Young.