Marietta High School honor roll

Marietta High School honor roll for the third nine weeks:

Principal’s list

Ninth grade: Brent Armor, Meredith Coil, Grace Crosby, Grace Grammer, William Mullen, Laura Rauch, Aryn Robinson, Caleb Young.

Tenth grade: Katherine Bennett, Hunter V. Danford, Hannah Grosel, Turner L. Hill, Daniel Hiser, Katie E. Kitchen, Bryce Macatol, Jacob Mahaffey, Jonathan Mahaffey, Yun Ze Ni, Alexander Perruci, Abigail Robinson, Ciara M Sims, Brennan Stack, Emma Stubbe, Viola Sullivan, Brooke Taylor.

Eleventh grade: Miranda Bean, Jenell Betts, Jacob Bretthauer, Abby Brooker, Dava Clark, Lauren A Delong, Elijah Ditchendorf, Eleanor Gulick, Tom Halliday, Kendall Hartline, Brittany Hesson, Jieji Hu, Cady Lenington, Rilee Lockhart, Audrey May, Catherine Rauch, Wesley Ryder, Jordan Sandford, Carlee Spindler, Heath Stevens, Alexis B Swisher, Malachi Vaughn, Jessica Warner, Matthew Waybright, Avery Wisenbarger.

Twelfth grade: Cierra Abbott, Monica A. Brill, Megan Broughton, Trevor Burton, Chesna Carr, Emily Coleman, Erin Hampton, Stephen Harper, Abby M. Harrison, Jacob Haught, Rebekah Haught, Christine Heisler, Marcy Huffman, Barrett Hupp, Holly S. Hutchison, Emma Martin, Lauren Martin, Katie McClead, Jessica A. Mossack, Madeline Myers, Lane Parker, Zachary Robinson, Seth Schafer, Amanda Schnur, Darrion Sillaman, Cassie Smith, McKayla Stevens, Lauren Stonehill, Michael Ullman, Haley L Varnadoe, Olivia Wesel, Jonathan A. Wood.

High academic

achievement

Ninth grade: Renee Austin, Samuel Bartlett, Halie Blauser, Eric DeLong, John Diehl, Caleigh Doan, Cameron Felix, Cormac Frank-Collins, Makayla Frye, Trenton Gandor, Max Garrison, Eleana Goddard, Madeline Hawkins, Riley Hearing, Gage Herb, Haley Howell, Keagan Hughes, Hunter Hutchison, Tesia Kephart, Katie Kuchler, Maddie Lankford, Allison Lisk, Matthew Martin, Sara Nau, Alissha Newlon, Kendra Newlon, Mandy Offenberger, Tess Poulson, Carla Prescher, Audrey Reeder, Caleb Sargent, Luke Schlicher, Ashley Schultheis, Austin Siders, Audrey Smith, Marisa Smith, Tyler Warner.

Tenth grade: Brenden Alkire, Sydney Beavers, Thomas Bickham, Mariah Bloomingdale, Emma Booth, Michal Booth, Jonysa Bradford, Heather Bricker, Amber Brooks, Taylor Brown, Noah Clark, Hannah Crone, Isaac Danford, Kacee Deer, Benjamin Dehmlow, Rachael Dunbarger, Patrick Elliott, Joshua Gould, Kelsey Hall, Kimberly Hesson, Abdeljaleel Ismail, Alexandria Kincaid, Jarod Knight, Emily Lang, Elena Lawson, Garrett Lehman, Russell Lightfritz, Alexis R. Lincoln, Shawn Merzlak, Anna-Claire Myers, Brandon Neville, Alexis Palazzo, Emilie Poling, Brianna Randolph, Leslie Rankin, Embrey Roberts, Erica G. Roberts, Olivia Schafer, Jasmine Tabler, Mason Tatro, Nora Torbett, Alex M. Ware, Kelvin J. Watson, Tyler A. Wise, Bailey Wright, Luanna Wriston.

Eleventh grade: John Archer, Abbie Ashbaugh, William Bickham, Matthew Brookover, McCurdy Burton, Joshua V. Caldwell, Brandon Castillo, Xingyue Chen, Morgan Cunningham, Danielle Darling, Emma Doak, Jack Gottfried, Shannon Haessly, Justin Hammons, Kristen Hanes, Cody Hartshorn, Jeffrey Hensler, Jack Hirschfield, Caitlin Huck, Shaelynn Hutchison, Siphe Jase, Willem V. Kern, Alexandria Lannigan, Nathan W. McVicar, Madison Miller, Jocelyn Miracle, Nada Mohamed, Taylor M. Offenberger, Tyler Palmer, Lucia Picciano, Jillian Riley, Maureen Robinson, Kayla Schradel, Michael Scott, Jenna R. Stewart, Hannah Thomas, Haylee Vajdich, Leonardo Vanin, Megan Warner, Emily Watkins.

Twelfth grade: Baylee Adams, Christian Austin, Connor Bargeloh, Evan Benson, Garrett Bertram, Chant Binegar, Brandon Coe, Garrett W Davis, Sarah Dennis, Jared Feathers, Matthew Fitzgerald, Maxwell Fitzgerald, Alexa Fouss, Grant Gandor, Taylor Gaskins, Madelynn Gibson, Whitney Gilkeson, Lisa Gregory, Jensen M. Hausman, Austin Hefter, Miranda L. Henes, Clara Hoium, Gage T. Holland, Ciara Hutchins, Timothy Kelsey, Colton L. Kephart, Gabrielle Latture, Devin Lindsey, Austin Magers, Erin Mahaffey, Sadie Marmorstein, Ryan Myers, Eric Omietanski, Steven Page, Kody A. Phillips, Brandon Schommer, Caleb S. Sims, Victoria Slonaker, Taylor P. Smith, Ryan T. Teer, Kyle Thrasher, Jesse Wharff, Jonathan A. Wood, Cassandra Walters.

Honor roll

Ninth grade: Levi Antill, Anthony Avendano, Alex Bauerbach, Chantel Brown, Henry Burton, Kyra Carpenter, Ian Coleman, Joshua Collins, Jade Deems, Collin Doughty, Karsen Dye, Matthew Earley, Colton Eddy, John Estes, Jacob Freeland, Madison Gault, Gabrielle Graham, Tucker Hampton, David Hensler, Samantha Hupp, Kacie Huston, Tristan Kildow, Elizabeth Lehman, Reannon Mantz, Nathaniel Matthews, Jared McElroy, Maxwell Miller, Leanne Omietanski, John Rudie, Caleb Scharff, Graham Sedera, Zoeyanna Solove, Alicen Teer, August Thompson, Jonathan Ullman, Dominic Vanfossen, Eden Wisenburg, Sierra Yannitell.

Tenth grade: Rosalie Alden, Matthew Altenburger, Kristin Baker, Brandi Bauerbach, Autumn Benton, Justin A. Best, Boyd Bingler, Molly Brill, Payton E. Burkhammer, Blake Carle, Hayden B. Carman, Mason R. Cline, Mahala M. Covey, Jessica Craig, Jayna Davis, Trent Dawson, Zachary Deskins, Quentin Dulaney, Gage Fouss, Bailey Graham, Danielle Hall, Abigail Hiener, Marjorie Ingraham, Megan Kelley, Anastassja Lannigan, Ian Lewis, Michele Lisovich, Taylor M. McVicar, Hannah Miller, Travis Moore, Joseph Payne, Allie Rainer, Taylor Rake, Nikita L. Reynolds, Nathan Ritzman, Wesley Satterfield, Brandon Schilling, Rebecca Scott, Gunnar Setterstrom, Eric Thompson, Faith Weckbacher.

Eleventh grade: Meghan Anderson, Matthew Argabright, Courtney Arthur, Tyler Benson, Charlie Bingler, Ashlee Boyce, Joel Bricker, Brandon DeMaio, Mason Hall, John Henry, Samantha Koons, Owen Labarre, Shayla Lamp, Peter Larsen, Olivia Linscott, Leah Martin, Nicholas Palazzo, Hannah Perkins, Calaya Rake, Collyn Schaad, Skyler Secrest, Rylie Smarr, Gwendolyn Sour, Kaylee Wagner, Delaney Warner.

Twelfth grade: Kelsey Adkins, Makenzie Baade, Brittany Baker, Jacob Barnes, Christine Billingsley, Braden Binegar, Dennis Blauser, Taylor O. Boone, Allison Bronski, Jonathan Clayton, Lucas Danford, Brittany Deskins, Baylee Gorham, McKenzi Hall, Emily J. Ketelsen, Zachary Labarre, Grant Lehman, Duncan Mackey, Jasmine S. Metcalf, Matalyn Miller, Jennifer Newlen, Torrey Notestine, Levi W. Plaugher, Rebecca Poulson, Katlyn R. Rake, Stephen Taylor, Thomas Torbett, Kyle Welsh, Gage Wolfert.