Marietta Middle School

Marietta Middle School honor roll for the first nine weeks of the 2018-2019 school year:

Principal’s list

Sixth grade:

Baker, Alyssa; Davis, Cameron; Davis, Collin; Hines, Makayla; Jeffery, Harlan; King, Gabrelle; Lauer, Leigha; Lee, Hannah; Lee-Oliver, Naomi; Macatol, Isabel; Martin, Alexis; McKnight, Jacey; Palaganas, Cyrill; Roux, Brionna; Stengel, Pierson; Sun, Maggie; Warner, Constance.

Seventh grade:

Amash, Elias; Antill, Kaelyn; Ayers, Taten; Becker, Isabella; Becker, Mahlen; Bennett, Samantha; Berry, Mariah; Bigler, Halee; Burgardt, Flora; Caldwell, Caleb; Caslow, Maureen; Christman, Reece; Clark, Ethan; Clark, Tatum; Clift, Brandon; Eddy, Coen; Emery, Olivia; Evans, Kate; Foley, Carson; Gebczyk, Ava; Gebczyk, Caden; Goeller, Cameron; Gray, Sadie; Harmon, Caleb; Harris, Aidan; Herb, Canyon; Hill, Keirsten; Huffman, Tess; Jackson, Jenna; Karcher, Izabella; Kendall, Alex; Knighten, Izak; Knowlton, Mia; Lazer, Oona; Lee, Matthew; Lieras-Kelley, Elyjah; Loughry, Elizabeth; Lucas, Andi; Luke, Keith; Makuch, Natalie; McGraw, David; Miller, Garret; Minard, Ezra; Miner, Lynn Marie; Morris, Cory; Nguyen, Sam; Sarker, Raodat; Soria, Elena; Tatalovich, Clara; Thompson, Jalen; Travis, Haley; Vuksic, Reece; Wakefield, James; Watlington, Zachary; Weimer, Ian; Westbrock, Lillian; Young, Miles.

Eighth grade:

Bills, Keegan; Brown, Alexis; Coleman, Olivia; Farley, James; Gault, Ethan; Graham, Alec; Graham, Cassidy; Hall, Lydia; Hawkins, Andrew; Hawkins, Janelle; Hearing, Kennedy; Herb, Grayson; Kerenyi, Thomas; Koast, Isaac; Laumann, Georgia; Listermann, Landyn; May, Kendal; McIntire, Matthew; Mestuzzi, Megan; Miller, Abby; Miller, Carlie; Modesitt, Lauren; Moore, Sophia; Morgan, Justin; Nash, Meghan; Palaganas, Cyrus; Palmer, Kaitlyn; Pfaff, Kristen; Richardson, Faith; Roe, Jack; Schaad, Owen; Sites, Colton; Smith, Lyanna; Stachera, Madeline; Starcher, Kiera; Sun, Minise; Thayaparan, Bhanu; VanFossen, Cody; Vessels, Aaron.

Honor roll

Sixth grade:

Adams, Skiler; Addison, Candace; Addison, Kayla; Atwat, Dania; Baker, Mahayla; Barengo, Dominick; Bauerbach, Brett; Bean, Cameron; Britton, Seth; Burkhart, Avala; Burwell, Hailey; Butler, Madison; Campbell, Piper; Catalona, Sean; Cooper, Tristen; Crock, Bridget; Dawson, Tori; Easton, Jared; Garduno-Salas, Marysol; Gautam, Ojash; Gebhart, Sydney; Goings, Nathan; Herrera, Nicholas; Heslop, Owen; Hooper, Josie; Hutchinson, Sophia; Jackson, Dakota; Johnson, Myriah; Jones, Brayden; Karcher, Reagan; Karcher, Taylor; Kelley, Carter; Laumann, Cooper; Lightfritz, Amya; Limegrover, Blake; Malchiodi, Avery; Malone, Julia; Mangiafico, Claire; Martin, Monroe; McCleese, Nevaeh; McComas, Aislinn; Medley, Ava; Merrill, Charles; Middleton, Emma; Miller, Hailey; Moore, Riley; Morris, Emily; Newberry, Daniel; O’Brien, Mya; Oliver, Haylee; Ortiz, Cristian; Parman, Nolan; Paschal, Sophia; Reebel, Crystal; Riley, Madelene; Roberts, Bailey; Roe, Lilly; Ruble, Chelsey; Rutter, Emma; Samuels, Makiah; Scarbrough, Anthony; Schilling, Brice; Schnell, Connor; Schramm, Elliot; Schultheis, Ethan; Sites, William; Slack, Andrew; Smith, Lydia; Strahler, Carson; Tucker, Eastin; Vincent, Dierkis; Warden, Andrew; Washington, Cameron; Wilson, Devyan; Wilson, Evyan.

Seventh grade:

Antill, Raelyn; Ash, Addisyn; Barnhart, Kyley; Bartlett, Shakira; Baumgard, Luke; Biehl, Aiden; Biehl, Zoe; Boice, Ryleigh; Bonar, Sierra; Bowling, Carter; Brewster, Lamiyah; Burchett, Sarah; Burke, Aysia; Caplinger, Tristyn; Carpenter, Mason; Cartmell, Victoria; Clatterbuck, Wyatt; Cline, Molly; Curry, Bane; Damron, Emily; Deems, Gage; Deeter, Cole; Dennis, Dalton; Disbrow, Skylar; Durham, Rylea; Dye, Bethany; Elliott, Mallory; Eschbaugh, Gabriel; Farley, Kira; Farley, Peyton; Ford, Edward; Fournier, Gabriel; Goss, Bradyn; Hall, Webb; Hanley, Jonathan; Hanson, Blake; Hendershot, Dustin; Hill, Gavin; Hogue, Madison; Holschuh, Anna; Jeffers, Kylee; Ketchum, Nathan; Koch, Lilliana; Law, Avery; Lee, Conner; Luke, Aliza; Marshall, Christopher; McCabe, Maxwell; McCloy-Bailey, Kharmany; McCombs, Henry; McKitrick, Carder; Meeks, Brayden; Mendenhall, Lauren; Mitchell, Tharon; Parks, Aiden; Plaugher, Derrick; Riley, Zoe; Rings, Connor; Roberts, Madison; Russell, Alexia; Schultheisz, Jason; Schultheisz, Tiyana; Scoggan, Matthew; Scott, Kelcee; Sergent III, Rickie; Smith, Lillian; Swisher, Raymond; Thompson, Hayleigh; Threatt, McIntyre; Tindall, Jack; Villarrueta, Sofia.

Eighth grade:

Adams, Michael; Adams, Sean; Apshaga-Meaux, Fiona; Bauerbach, Emma; Beaver, Damien; Bigler, Lakisha; Bigley, Jet; Binegar, Maria; Bourdon, Caden; Braun, Briston; Braun, Teonna; Brown, Kennedy; Burwell, Lyndsay; Caltrider, Morgan; Catalona, Adam; Clark, Jonathan; Cline, Madison; Conaway, Kaytlynn; Craven, Savannah; Davis, Weston; Doughty, Isabelle; Erb, Christopher; Evans, Jaydon; Flinn, Jordan; Frye, Kaylee; Gaid, Khira Zoe; Grose, Andrew; Hesson, Cailynn; Hite, Robert; Huffman, Andrew; Johnson, Jerra; Keerps, Danielle; Kendall, Rylee; Lacey, Kumiko; Lawell, Ericha; Lough, Isaac; Mallett, Kelsey; Mangiafico, Abigail; McGregor, Brody; McVay, Airiana; Meagle, Dillon; Mills, Lydia; Moore, Anna; Moss, Ayden; Moss, Raygann; Nau, Allee; O’Neill, Maeghan; Offenberger, Klowi; Palmer, William; Patterson, Tyler; Phelps, Toby; Potter, Hanna; Sands, Lily; Schaad, Anthony; Schaffer, Kyleah; Science, Kasy; Smith, Kenzie; Snodgrass, James; Stanley, Trista; Stevens, Maclane; Tucker, Abby; Williams, Hadassah; Wisenburg, Nevin; Youngblood, Evelyn; Zimmer, Cody.

COMMENTS