Belpre Elementary honor roll

Belpre Elementary School honor roll for the fourth nine-week grading period.

First grade

Master (4.0) – Averi Brannon, Liam Burge, Cameron Caldwell, Lakyn Carpenter, Shayla Collins, Ethan Daugherty, Perseus Davis, Carissa Farnen, Cheyenne Forshey, Raelynn Gibbs, Chloe Hess, Isabella Marshall, Paige McCutcheon, McKenzie McGrew, Kiara Neal, Victoria Paintiff, Preston Ridenhour, Logan Salyer, Sawyer Smith, Jayden Stepp, Andrew Sullivan, Anyston Sullivan, Zakiyah Treadway, Elijah Valles, Brooklyn Wells, Elleanor Whitlatch.

Scholar (3.5-3.99) – Sianna Barber, Grant Bland, Savannah Breeden, Bentley DeNune, Sawyer Harpold, Corbin Lauer, Adalyn Mocek, Cohen Pingston, Madalyn Richards, Tanner Snyder, Abigail Staats, Cameron Stansberry, Braelyn Waderker, Gabriella Weaver, Anuhea Williams.

Second grade

Master (4.0) – Destiny Arpin, Mercedes Ball, Balee Bland, Gracie Butcher, Daniella Hall, Ian Haynes, Landon McCrady, Zeke Orcutt, Heidi Radabaugh, Nolan Rodgers, Gavin Snyder, Blake Sprague, Chase Ullman.

Scholar (3.5-3.99) – Nevaeh Carson, Tyler Delancy, Nolan Guile, Kaleb Holshu, Quinten Jones, Jahvid Lincoln, Kylie Lowe, Kaleah Ludtman, Claira Miller, Liam Nichols, Logan Norman, Caitlynn Offenberger, Bryleigh Pickens, Hailey Reynolds, Michael Riddle, Emily Schenkel, Kingston Sealey, Jimmie Staats.

Third grade

Master (4.0) – Monica Bailey, Violet Bevins, Owen Bucy, Warren Davis, Lillian Hardman, Ellie Hill, Paxton Hudnall-Bolian, Kira Huffman, Lawrence Hutchinson, Leham Lincoln, Calliana Meredith, Nikhol Salyer, Adalynn Schoelkopf, Krislyn Shutts, Ayden Thomas, Mycajah Thompson.

Scholar (3.5-3.99) – Bryleigh Burton, Chloe Chanceller, Anderson Copen, Urijah Crites, Izek Daugherty, Lillian Fortney, Colten Gibbs, Alexis Gruber, Joshua Gutierrez, Savanna Hall, Nicholas Hoffman, Zoey Holdren, Maddox Huss, Declan Leftwich, Malachi Martin, Brayden McDaniel, Nikolai Moore, Jackson Perdue, Chloe Pingston, Kairi Price, Abbigail Sparks, Brooklyn Thompson, Corey Wiggins, Carson Woodford.

Fourth grade

Master (4.0) – Chloe Brumbaugh, Megan Carmichael, Jayden Gibbs, Karter Greathouse, Ethan Greene, Owen Kirby, Rhodes Mason, Lillian Owens-Shields, Alex Parker, Sara Richmond, Lena Stutzman, Nathaniel Tippie, Haven Whitehouse.

Scholar (3.5-3.99) – Gracie Bills, Tressie Blanton-Bailey, Ava Brookover, Blair Burnfield, Lyfe Currie, Connor Doebereiner, Lila Dugan, Isabelle Eddy, Jayden Francis, Cybil Fulton, Abigail Greiner, Jayden Haynes, Sophia Miller, Johnathan Rexroad, Wyatt Ross, Franklin Slonaker, Jacob Vandergrift, Cameron Walker, Finan Warren.

Fifth grade

Master (4.0) – Mackenzie Boyd, Isabel Brooker, Melanie Coria, Kendra Hescht, Dalton Lemon, Chloe Lightner, Ryleigh Morris, Patience Mulligan, Isabelle Packard, Celesity Petrillo, Austin Richards, Kennedy Stevens, Robert Wallace, Riley White.

Scholar (3.5-3.99) – Natalia Bee, Mariah Bledsoe, Kaylea Boyd, Trenton Brier, Morgan Burgy, Logan Carmichael, Jayde Casto, Shianna Cunningham, Nevaeh Harbison, Alivia Harrington, Joshua Hess, Jase Kapple, Josiah Kerns, Cole Kimble, Keegan Marsh, Amiah Mayle, Ashley Meese, Kaleigh Middleton, Kathryn Middleton, Grant Morris, Elizabeth Morrison, Cheylynn Parsons, Tyler Plummer, Joseph Sams, Olivia Sealey, Cayden Smith, Andre Spriggs, Bryson Starcher, Addison Stout, Haiden Tabler.

Sixth grade

Master (4.0) – Summer Colvin, Morgan McCartney, John Miller, Hanna Richmond, Jasmine Wright.

Scholar (3.5-3.99) – Haley Alloway, Makayla Carmichael, Christopher Copen, Nicholis Cressey, Luke Davis, Kacy Hahn, Haley Hatcher, Abigail Hinton, Baleigh Holbert, Lucas Jobes, Kurtis Lemon, Brianna Marshall, Evan Matheny, Larissa McDaniel, Carson Moore, Carter Norman, Samuel Perdue, Havannah Sims, Eric Sinnett, Darcee Stewart, Avery Varner, Samarra Wolfe.

COMMENTS